www.solidpb.cz

Tepelná čerpadla

Díky čerpání energie z okolního prostředí se stáváte téměř nezávislými na cenách energií. Společnost Solid používá ověřené kvalitní produkty renomovaných značek které dlouhodobě zastupujeme a ručíme za jejich kvalitu.

Particle element

Proč tepelné čerpadlo?

Stále váháte zda-li tepelné čerpadlo pořídit? Řekneme vám, jaké jsou jeho výhody.

Image link
1
Teplo „zdarma“

Díky čerpání energie z okolního prostředí se stáváte téměř nezávislými na cenách energií.

2
Úspory na provozních nákladech

Tepelné čerpadlo využívá cca 75 – 80% energie z přírody, která je zdarma. Zbytek je dodávám z elektrické sítě. Nesporná výhoda je takřka nezávislost na změnách el. energie. Jakékoliv zvýšení cen se vás dotkne jen minimálně.

3
Ekologický provoz

Čerpáním přírodní energie a minimální energetickou náročností přispívá čerpadlo životnímu prostředí. Oproti běžně používaným zdrojům tepla tak výrazně ovlivňuje kvalitu ovzduší ve vašem okolí.

4
Finanční návratnost

Díky mnohem nižším nákladům na provoz oproti ostatním druhům vytápění je u tepelných čerpadel poměrně krátká doba návratnosti financí, pohybující se od 3 do cca 8 let. V závislosti na typu čerpadla a instalace.

5
Úspora elektrické energie

Při instalaci tepelného čerpadla získáte nižší sazbu na odběr elektrické energie. Tato sazba je nejvýhodnější na trhu. Po dobu 22 hodin denně odebíráte energii za nízký tarif dle dodavatele vaší elektrické energie.

Více než 0 realizací

Používáme nejnovější zařízení, materiály a postupy a máme tým loajálních profesionálů, kteří se vzdělávají a drží krok s moderními trendy. Chceme se stále posouvat dál, abychom mohli zákazníkům poskytovat ten nejlepší servis. Jsme tu pro vás a těšíme se, že budete našimi spokojenými zákazníky. To Vám garantujeme!

Reference Kontakt

Instalujeme teplená čerpadla značek Buderus Samsung Alpha Innotec

Image link

Vysoce výkonná tepelná čerpadla, se kterými má značka Buderus více než 30-ti letou zkušenost, v sobě spojují moderní úsporný přístup k vytápění a šetrnost k životnímu prostředí. Nová tepelná čerpadla Buderus jsou velmi unikátní díky svému skleněnému designu.

Image link

Tepelná čerpadla Samsung jsou skvělou volbou střední třídy. Uspokojí jak výkonem, stylem zpracování tak i cenou. Tepelná Čerpadla Samsung zvládnou natápět až 65° C do systému. Tím se stávají konkurenční značkou za rozumnou cenu. Dodáváme v 5, 6, 8, 12, a 16 kW verzi.

Image link

Všechno to začalo v německém Kasendorfu, kde pod rukami těch nejlepších inženýrů a výzkumníků začala dostávat tvar geniální vize – vyrábět tepelná čerpadla té nejlepší kvality, největší účinnosti, s nejjednodušším ovládáním a za rozumnou cenu. Na svět přišlo úsporné vytápění a chlazení se značkou alpha innotec, které si může dovolit každý.

Pomůžeme Vám vybrat tepelné čerpadlo

Pomůžeme vám určit tepelné ztráty domu a na základě nich vybrat ideální výkon tepelného čerpadla.

Poradíme, zda je pro vás vhodné čerpadlo země–voda vzhledem k vašim budoucím plánům se zahradou.

Vybereme vhodný model tepelného čerpadla podle vašich nároků na teplo a množství teplé vody.
POZOR!

Konec kotlů se blíží!

My vám s výměnou pomůžeme.

Více informací
Image link
ČlánekUpozornění

Česko čeká poslední rok s nejšpinavějšími kotli, stát spouští dotace

Z českých komínů stále kouří minimálně 150 tisíc neekologických kotlů. Ty ale budou od září 2024 zakázány. S financováním výměny domácnostem pomohou dotace.

Image link

V Česku příští rok skončí „špinavé“ kotle I. a II. emisní třídy. Od září 2024 je zakazuje zákon, a tak domácnosti, které na tento způsob vytápění spoléhají, mají čas na výměnu do posledního srpna příštího roku. V tuzemsku se to týká podle Ministerstva životního prostředí (MŽP) 150 000 kotlů, podle Asociace podniků topenářské techniky jich je však až čtvrt milionu. Pokud starý zdroj tepla lidé nevymění, riskují pokutu ve výši 50 000 Kč.

Dotace je určena nízkopříjmovým domácnostem a může jim pokrýt až 95 procent nákladů na výměnu kotle. Žadatel však musí splňovat podmínky pro nízkopříjmové domácnosti, které jsou přísnější než v minulosti. Žadatel musí buď pobírat starobní důchod či důchod pro invalidy 3. stupně, nebo pobírat příspěvek na bydlení v období od ledna 2022 do dne podání žádosti. O dotaci může žádat jen vlastník či spoluvlastník rodinného domu nebo bytové jednotky.

Dotaci lze čerpat na výměnu kotle za elektrické či plynové tepelné čerpadlo, nebo za kotel na biomasu. Na tepelné čerpadlo může MŽP poskytnout částku až 180 000 Kč, v případě výměny za kotel na biomasu může žadatel získat až 130 000 Kč. Dotace pokrývá většinu způsobilých výdajů, tedy včetně nákladů na stavební práce či projektovou dokumentaci.

Domácnosti, které nedosáhnou na finance z Nové zelené úsporám Light nebo kotlíkových dotací, mají možnost čerpat příspěvek na nový kotel z Nové zelené úsporám. Ten pokrývá maximálně 50 procent nákladů. „Dotace se pohybuje od 30 000 Kč na jednoduché zdroje na biomasu přes podporu tepelných čerpadel podle konkrétního řešení až do 140 000 Kč. Je možné využít i dotace 40 000 Kč na připojení na dálkové vytápění.

Poskytněte mi více informací
Chcete vidět realizace?