Particle element
Image link

Starý zdroj tepla se vyznačuje nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle je potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

My vám s výměnou pomůžeme!

Více než 1200 realizací
Profesionální tým
Zajistíme dotace
Showroom v Příbrami

Časově omezená

Akční nabídka

Maximální účinnost, minimální cena!

Image link

Buderus WLW 156i – 14 kW

Vychutnejte si pohodlí s účinným vytápěním, chlazením a ohřevem teplé vody s obnovitelnými zdroji energie díky flexibilnímu rozsahu výkonu. Logatherm WLW156 je velmi kompaktní monoblokové řešení vhodné pro novostavby i rekonstrukce.

S monoblokovým řešením ušetříte místo, protože stačí umístit ven pouze jednu venkovní jednotku. Vhodné pro novostavby a rekonstrukce, rodinné domy a byty. Rozsah třídy účinnosti až do A+++. Obnovitelné a spolehlivé systémové řešení pro vytápění, chlazení a přípravu teplé užitkové vody.

Image link

Vysoce výkonná tepelná čerpadla, se kterými má značka Buderus více než 30-ti letou zkušenost, v sobě spojují moderní úsporný přístup k vytápění a šetrnost k životnímu prostředí. Nová tepelná čerpadla Buderus jsou velmi unikátní díky svému skleněnému designu.

Akční cena: 199 000 Kč 199 000 Kč

Včetně základního matriálu a instalace vč. DPH 12%

Akční cenu lze ponížit o dotaci se kterou Vám rádi pomůžeme!

80.000,- bez ohřevu TUV

100.000,- s ohřevem TUV

Dotace pro seniory až 180.000,-

Zavolejte nám
7:00–17:00
Napište nám
Odpovíme Vám do 24 hodin

Kontaktní formulář

Zaujali jsme vás? Neváhejte nás kdykoli kontaktovat.

  •  

Kliknutím na tlačítko „Odeslat poptávku“ souhlasíte se Zpracováním osobních údajů

Solid spol. s.r.o., Rožmitalská 129, 261 01 Příbram

IČ: 61678864, DIČ: CZ61678864

Image link
ČlánekUpozornění

Česko čeká poslední rok s nejšpinavějšími kotli, stát spouští dotace

Z českých komínů stále kouří minimálně 150 tisíc neekologických kotlů. Ty ale budou od září 2024 zakázány. S financováním výměny domácnostem pomohou dotace.

Image link

V Česku příští rok skončí „špinavé“ kotle I. a II. emisní třídy. Od září 2024 je zakazuje zákon, a tak domácnosti, které na tento způsob vytápění spoléhají, mají čas na výměnu do posledního srpna příštího roku. V tuzemsku se to týká podle Ministerstva životního prostředí (MŽP) 150 000 kotlů, podle Asociace podniků topenářské techniky jich je však až čtvrt milionu. Pokud starý zdroj tepla lidé nevymění, riskují pokutu ve výši 50 000 Kč.

Dotace je určena nízkopříjmovým domácnostem a může jim pokrýt až 95 procent nákladů na výměnu kotle. Žadatel však musí splňovat podmínky pro nízkopříjmové domácnosti, které jsou přísnější než v minulosti. Žadatel musí buď pobírat starobní důchod či důchod pro invalidy 3. stupně, nebo pobírat příspěvek na bydlení v období od ledna 2022 do dne podání žádosti. O dotaci může žádat jen vlastník či spoluvlastník rodinného domu nebo bytové jednotky.

Dotaci lze čerpat na výměnu kotle za elektrické či plynové tepelné čerpadlo, nebo za kotel na biomasu. Na tepelné čerpadlo může MŽP poskytnout částku až 180 000 Kč, v případě výměny za kotel na biomasu může žadatel získat až 130 000 Kč. Dotace pokrývá většinu způsobilých výdajů, tedy včetně nákladů na stavební práce či projektovou dokumentaci.

Domácnosti, které nedosáhnou na finance z Nové zelené úsporám Light nebo kotlíkových dotací, mají možnost čerpat příspěvek na nový kotel z Nové zelené úsporám. Ten pokrývá maximálně 50 procent nákladů. „Dotace se pohybuje od 30 000 Kč na jednoduché zdroje na biomasu přes podporu tepelných čerpadel podle konkrétního řešení až do 140 000 Kč. Je možné využít i dotace 40 000 Kč na připojení na dálkové vytápění.

Poskytněte mi více informací
Chcete vidět realizace?